Cilmes šūnu pielietojums

Ārstēšana ar cilmes šūnām un klīniskie pētījumi

Iespējams, cilmes šūnas kādu dienu varēs

Atjaunot bojātos audus

Izaudzēt un aizvietot bojātos orgānus

Izārstēt dzīvībai bīstamas slimības

Nabassaites asiņu cilmes šūnas ir ārkārtīgi vērtīgs resurss, kas glābj dzīvības jau vairāk nekā 20 gadus. Līdz šim brīdim visā pasaulē ārstēšanai cilmes šūnas pielietotas vairāk nekā 1 miljonu reižu6 un atzīts, ka nabassaites asiņu cilmes šūnas var izmantot vairāk nekā 80 slimību12, tajā skaitā dažādu vēža formu, imūnsistēmas un asins slimību ārstēšanā. Cilmes šūnas uzskata arī par reģeneratīvās medicīnas stūrakmeni. Tā ir salīdzinoši jauna joma, bet tuvākajā laikā varētu ārstēt tādas bieži sastopamas, bet dzīvībai bīstamas slimības kā diabēts, Alcheimera slimība un sirds slimības. Iespējams, ka Jūsu bērna dzīves laikā nabassaites asiņu cilmes šūnas izmantos, lai dziedētu muguras smadzeņu bojājumus, ar 3 D printera palīdzību izdrukātu nieres vai izaudzētu jaunu sirdi. Nabassaites asiņu cilmes šūnas tiešām ir medicīnas nākotne. Uzzini vairāk par cilmes šūnu ieguvi vai pieprasi Vecāku ceļvedi cilmes šūnu uzglabāšanā, lai nodrošinātu savam mazulim šo dzīvības glābšanai būtisko resursu.

Transplantācija

Hematopoētiskās cilmes šūnas var pārveidoties par jebkura veida asins šūnām. Pašreiz tās izmanto asins vēža, tai skaitā leikēmijas, limfomas un mielomas ārstēšanā.

Jau šodien iespējams izārstēt:

Vielmaiņas traucējumus:

Asins vēža veidus:

Norobežotos audzējus:

Imunitātes traucējumus:

Asins slimības:

Body

Reģeneratīvā terapija

Cilmes šūnu izmantošana medicīnā ir inovācija, kas turpina attīstīties, meklējot labākos risinājumus, kā ārstēt vai nomainīt bojātos audus un orgānus. Šī ir strauji augoša un daudzsološa medicīnas nozare, kas sniegs plašas ārstēšanās iespējas Jūsu bērna dzīves laikā.

Jums ir tikai viena iespēja saglabāt Jūsu mazuļa vērtīgās šūnas- viņa dzimšanas dienā

Ārstēšana ar cilmes šūnām patreiz

Hematopoētiskās cilmes šūnas, jeb HSCs ir galvenais šūnu veids, ko jau šobrīd aktīvi izmanto ārstēšanā. Tā kā HSCs šūnas spēj pārveidoties par jebkura veida asins šūnām, no nabassaites asinīm iegūtās cilmes šūnas var izmantot imūnsistēmas atjaunošanai pacientiem, kuru baltos asinsķermenīšus iznīcinājusi agresīva pretvēža terapija (piemēram, ķīmijterapija) vai pacientiem, kuri cieš no iedzimtām asinsrades orgānu slimībām.

Ārstēšana ar cilmes šūnām nākotnē

Cilmes šūnu izmantošana medicīnā nozīmē, ka šūnu un orgānu atjaunošana kļūs par realitāti. Straujo izaugsmi cilmes šūnu terapijā apliecina fakts, ka 48 % no nabassaites asiņu bankas izņemto paraugu ir izmantoti tieši reģeneratīvās terapijas mērķiem.

Jūsu bērna iespējas

Pastāv dažādas slimības – piemēram, leikēmija – kuru ārstēšanā var izmantot tuvāko radinieku (donoru) ziedotās šūnas. Tomēr daudzas terapijas, it sevišķi tās, kuru mērķis ir atjaunot vai aizstāt orgānus vai šūnas, ir veiksmīgākas, ja ārstēšanas procesā var izmantot paša slimnieka cilmes šūnas. Visi donori tiek pēc iespējas precīzāk pieskaņoti saņēmējam, tomēr pastāv risks, ka ziedotās cilmes šūnas vai orgāns tiks atgrūsts. Transplantācijas gadījumā šāda situācija ir ļoti bīstama – atgrūšana var izsaukt dzīvībai bīstamas blaknes vai pat nāvi. Mazuļa cilmes šūnu uzglabāšana nodrošina viņam identisku ģenētisku saderību ar transplantējamiem audiem, šūnām un orgāniem, kas radīti no cilmes šūnām. Mazuļa cilmes šūnas vienmēr būs gatavas izmantošanai un neradīs atgrūšanas risku.

Clinical Update

Cells4Life klīniskais pārskats

Mūsu klīniskais pārskats sniedz jaunāko informāciju par cilmes šūnu pielietojumu ārstēšanā.

Bērnu cerebrālā trieka

Cerebral Palsy Bērnu cerebrālā trieka ir hronisks stāvoklis, kurā asfiksijas (skābekļa bada) rezultātā radies smadzeņu daļas – smadzenīšu – bojājums ietekmē muskuļu kontroli. Šāds stāvoklis var rasties jau pirms dzimšanas un tā cēloņi ir: Infekcijas, zema mātes asinsspiediena, priekšlaicīgu dzemdību vai kokaīna lietošanas izraisīta traucēta embrija galvas smadzeņu baltās vielas apasiņošana; Anormāla smadzeņu attīstība ģenētiskas patoloģijas, infekcijas vai traumas dēļ; Intrakraniāla asiņošana insulta, augsta mātes asinsspiediena vai infekcijas rezultātā; Asinsapgādes pārtraukumi dzemdību laikā, piemēram, ap kaklu aptinusies nabassaite. Bērnu cerebrālā trieka var attīstīties arī pēc dzimšanas. Tādos gadījumos tas notiek infekcijas vai traumatiska ievainojuma dēļ. Bērnu cerebrālā trieka katru gadu skar 1 no 500 mazuļiem Latvijā un parasti ir saistīta ar vēl kādu sarežģītu medicīnisku stāvokli, piemēram, epilepsiju. Pašreiz Latvijā ir vairāk nekā 600 bērnu cerebrālās triekas pacientu. Pasaulē norisinās deviņi klīniskie pētījumi, kuros bērnu cerebrālās triekas ārstēšanai tiek izmantotas nabassaites asinis. Divi prestižākie institūti – Djūka Universitāte un Džordžijas veselības zinātnes institūts ASV – strādā pie klīniskajiem pētījumiem šajā jomā (NCT01072370 un NCT01147653). Ļoti labu kopsavilkumu ir uzrakstījuši pētnieki Titomanlio un citi, kuru iegūtie provizoriskie dati norāda uz efektivitāti, tomēr ir nepieciešami ilgstošāki novērojumi. Lai gan ārstēšana ar cilmes šūnām vēl ir eksperimentālā līmenī, nabassaites asiņu cilmes šūnām šajā jomā ir vairāk priekšrocību nekā citiem cilmes šūnu avotiem. Turklāt vislabākie ir autologie (paša bērna) cilmes šūnu avoti. Šajā ziņā pat nav nozīmes tam, ka izpēte vēl atrodas klīnisko pētījumu stadijā un rezultāti nav plaši pieejami.

Space

Pieci unikāli ieguvumi, izvēloties nabassaites asiņu uzglabāšanu ar Cells4Life

 

Vismaz par 100% vairāk cilmes šūnu

✓ Daudzām terapijas reizēm

✓ Katra mazuļa paraugi tiek uzglabāti divās dažādās vietās

✓ Pakalpojumi pieejami 24/7 365 dienas gadā

✓ Industrijas vadošā tehnoloģija

Space
Uzziniet vairāk, pieprasiet Vecāku ceļvedi cilmes šūnu uzglabāšanā

NEESMU GRŪTNIECE

Pieprasiet vecāku ceļvedi cilmes šūnu uzglabāšanā

NEESMU GRŪTNIECE