Biežāk uzdotie jautājumi par cilmes šūnu uzglabāšanu

Biežāk uzdotie jautājumi par cilmes šūnu uzglabāšanu

Atbildes uz visiem Jūsu jautājumiem par cilmes šūnu uzglabāšanu vienā lapā

5 visbiežāk uzdotie jautājumi par cilmes šūnu uzglabāšanu

1. Kas ir cilmes šūnu uzglabāšana?

Cilmes šūnu uzglabāšana nozīmē nabassaites asinīs un audos esošo cilmes šūnu kriokonservāciju – ilglaicīgu uzglabāšanu īpaši zemā temperatūrā, lai tās nākotnē tās varētu izmantot cilmes šūnu terapijai vai klīniskajiem pētījumiem.

2. Kāda ir atšķirība starp nabassaites asiņu un audu uzglabāšanu?

Nabassaites asinis ir bagātīgs dažādu veidu cilmes šūnu avots, ieskaitot hematopoētiskās cilmes šūnas (HSCs), ko var izmantot asins slimību ārstēšanā, un audus veidojošās mezenhimālās cilmes šūnas (MSCs), kuru izmantošanai reģeneratīvajā terapijā ir milzīgs potenciāls.

Nabassaites audi arī satur MSCs. Turklāt, audos atrodas arī cilmes šūnas, kādas nav nabassaites asinīs, piemēram, perivaskulārās un endoteliālās cilmes šūnas, kuru izmantošana ārstēšanā jau pētīta vairākos klīniskajos pētījumos. Saglabājot gan nabassaites asiņu, gan audu cilmes šūnas, Jūs nodrošināsiet savam bērnam labākās ārstēšanās iespējas nākotnē.

3. Vai mums nepieciešams uzglabāt visu savu bērnu cilmes šūnas?

Iespējamība, ka Jūsu bērna nabassaites asiņu un audu cilmes šūnas būs pilnīgi saderīgas ar brāli vai māsu, pastāv 1 no 4 gadījumiem. Savukārt, 3 no 4 gadījumiem saderība būs pietiekama, lai cilmes šūnas varētu izmantot ārstēšanā. Tas nozīmē, ka, izvēloties saglabāt tikai viena bērna cilmes šūnas, Jūs viņus pasargāsiet labāk, nekā tad, ja cilmes šūnas nesaglabāsiet nemaz. Tomēr, lai garantētu iespējas izmantot cilmes šūnas ārstēšanā visiem bērniem, Jums katra bērna dzimšanas brīdī būtu jāsaglabā viņa cilmes šūnas.

4. Kādas ir pašreizējās mana mazuļa cilmes šūnu izmantošanas iespējas un kā tās varēs izmantot nākotnē?

Cilmes šūnu uzglabāšana sniedz Jūsu mazulim dažādu slimību ārstēšanas iespējas gan tagad, gan nākotnē. Pašreiz nabassaites asiņu cilmes šūnas tiek izmantotas aptuveni 80 dažādās terapijās, tai skaitā vairāku asins un imūnsistēmas slimību, piemēram, leikēmijas, neiroblastomas un sirpjveida šūnu anēmijas ārstēšanai.
Cilmes šūnu izmantošana reģeneratīvajā medicīnā tiek plaši izzināta klīniskajos pētījumos. Tādēļ ir iespējams, ka kādu dienu ar tām varēs ārstēt tādas līdz šim neārstējamas slimības kā Alcheimera slimība, diabēts, smadzeņu traumas un daudzas citas.

5. Cik maksā cilmes šūnu uzglabāšana?

Nabassaites asiņu cilmes šūnu uzglabāšana Jums izmaksās, sākot no 2499 EUR. Šajā summā iekļauta arī 25 gadus ilga cilmes šūnu uzglabāšana. Plašāku informāciju lasiet sadaļā Cenas.

Izvēlies kategoriju

Par cilmes šūnu uzglabāšanu

1. Kas ir nabassaites asinis?

Nabassaites asinis ir asinis, kas paliek nabassaitē un placentā pēc mazuļa piedzimšanas. Šīs asinis ir bagātas ar jaunām un spēcīgām cilmes šūnām, kuras var uzglabāt un izmantot dažādu slimību ārstēšanai.

2. Kas ir nabassaites audi?

Nabassaites audi ir neliela nabassaites daļa. Tas ir bagātīgs cilmes šūnu avots, tāpat kā nabassaites asinis.

3. Kādēļ mana mazuļa nabassaites asiņu cilmes šūnas ir tik īpašas?

Jūsu mazuļa cilmes šūnas ir unikālas, jo tām ir perfekta saderība ar Jūsu bērnu. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja Jūsu bērnam būs nepieciešamas cilmes šūnas, piemēram, reģeneratīvajai medicīnai, tās būs izmantošanai pieejamas un neradīs atgrūšanas risku.

4. Kas var izmantot mana mazuļa cilmes šūnas?

Uzglabājot mazuļa cilmes šūnas, Jūs varat pasargāt arī citus savas ģimenes locekļus. Piemēram, 1 no 4 gadījumiem Jūsu bērna cilmes šūnām būs saderība ar radiniekiem, 3 no 4 gadījumiem – ar brāļiem un māsām. Tās var būt piemērotas izmantošanai arī vecākiem.

5. Cik ilgi var uzglabāt cilmes šūnas?

Cilmes šūnu uzglabāšana ir salīdzinoši jauns pakalpojums, tādēļ iespēja tās atsaldēt un pierādīt to dzīvotspēju ir bijusi tikai pēc apmēram 25 gadus ilgas glabāšanas. Tomēr, balstoties citu cilmes šūnu tipu uzglabāšanas pieredzē, zinātnieki ir pārliecināti, ka Jūsu mazuļa cilmes šūnu dzīvotspējas laiks nav ierobežots, tādēļ tās būs pieejamas viņam tad, kad visvairāk nepieciešamas – sirmā vecumā.

Ārstēšana un klīniskie pētījumi

1. Kādas šobrīd ir cilmes šūnu izmantošanas iespējas?

Pašreiz nabassaites asiņu cilmes šūnas regulāri tiek izmantotas vairāk nekā 80 dažādu asinsrades un imunitātes slimību un vēža veidu ārstēšanā. Ar cilmes šūnām tiek ārstēta leikēmija, limfoma, neiroblastoma, anēmija un daudzas citas slimības.

2. Kā cilmes šūnas varēs izmantot nākotnē?

Cilmes šūnu izmantošanas potenciāls ir neierobežots. Pašreiz norit vairāk nekā 5000 klīnisko pētījumu, kuros tiek izzinātas iespējas lietot cilmes šūnas daudzu, bieži vien dzīvībai bīstamu slimību, tai skaitā Alcheimera slimības, mugurkaula bojājumu, sirds un asinsvadu slimību un diabēta ārstēšanā. Jūsu mazuļa cilmes šūnu uzglabāšana var palīdzēt pasargāt bērnu no šīm un daudzām citām slimībām visā viņa dzīves laikā.

Kādas ir cilmes šūnu uzglabāšanas izmaksas?

1. Cik maksā cilmes šūnu uzglabāšana?

Cilmes šūnu uzglabāšana Jums izmaksās, sākot no 2499 EUR par 25 gadus ilgu glabāšanas laiku.

2. Kāda ir maksāšanas kārtība?

Sākotnēji būs jāmaksā tikai par ieguves komplektu un Jūsu konta administrēšanu – 249 EUR vai 299 EUR atkarībā no izvēlētā pakalpojuma. Atlikusī summa būs jāmaksā pēc bērna piedzimšanas un tikai tad, kad būsim veikuši nepieciešamos laboratoriskos izmeklējumus, konstatējot šūnu dzīvotspēju un piemērotību uzglabāšanai. Ja šūnu dzīvotspēja būs mazāka par 70 %, mēs Jums piedāvāsim iespēju turpināt uzglabāt cilmes šūnas vai arī tās iznīcināt. Iznīcināšanas gadījumā nekāda maksa vairāk nebūs jāveic.

3. Vai vairāku bērnu dzemdību gadījumā tiek piemērotas atlaides?

Mēs piedāvājam 50 % atlaidi par katra nākamā bērna nabassaites asiņu un audu ieguvi un uzglabāšanu vienu dzemdību laikā. Ieguves komplekta cena katram bērnam paliek nemainīga.

Kā tas notiek?

1. Kas jādara, lai uzglabātu cilmes šūnas Cells4Life?

Lai uzglabātu Jūsu bērna nabassaites cilmes šūnas, būs nepieciešams noslēgt līgumu un veikt sākotnējo iemaksu – depozītu – ieguves komplekta saņemšanai.

2. Kas notiek dzemdību dienā?

Kad sāksies dzemdības un Jūs dosieties uz slimnīcu, Jums būs tikai jāatceras paņemt līdzi Mātes pasi un ieguves komplektu.

Pēc bērniņa un placentas piedzimšanas vecmāte vai ārsts, kas sniedz Jums dzemdību palīdzību, izmantojot ieguves komplektu, paņems nabassaites asinis, audus, Jūsu asins paraugus un sagatavos tos transportēšanai speciālā tvertnē, kura pēc tam tiks nodota kurjeram. Mūsu kurjeri strādā 24/7, tādēļ nekavējoties nogādās Jūsu paraugus Cells4Life laboratorijā Lielbritānijā, kur tuvāko 12–24 stundu laikā nabassaites asiņu un audu paraugi tiks apstrādāti, pārbaudīti un novietoti ilgtermiņa uzglabāšanā, lai gaidītu, kad tie būs nepieciešami Jūsu bērnam vai Jūsu ģimenei.

3. Kādu informāciju es saņemšu par sava mazuļa cilmes šūnām?

Tiklīdz Jūsu mazuļa cilmes šūnas būs apstrādātas, mēs 2 darba dienu laikā ar Jums sazināsimies, lai informētu par rezultātiem. Jūs saņemsiet informāciju par iegūto asiņu daudzumu un šūnu dzīvotspēju. 7–14 dienu laikā mēs sniegsim arī informāciju par sterilitāti un pēc atlikušās samaksas veikšanas nosūtīsim Jums cilmes šūnu uzglabāšanas sertifikātu ar testēšanas rezultātiem.

4. Kā mēs nepieciešamības gadījumā varam saņemt cilmes šūnas ārstēšanai?

Lai saņemtu sava bērna cilmes šūnas, Jums būs jāaizpilda šūnu pieprasījuma veidlapa un jāsniedz atļauja tās izdot ārstējošajam ārstam. Tad mēs noorganizēsim visu nepieciešamo, lai šūnas tiktu nosūtītas un noteiktā datumā būtu pieejamas ārstēšanai.

5. Kas notiek gadījumā, ja mēs pārceļamies uz dzīvi citā valstī?

Cells4life sniedz cilmes šūnu uzglabāšanas pakalpojumus visā pasaulē. Ja Jūs pārceļaties uz dzīvi citā valstī, vienkārši atsūtiet mums savu jauno kontaktinformāciju, un mēs Jūsu cilmes šūnu pieprasījumu apstrādāsim tāpat kā tad, ja Jūs dzīvotu Latvijā.

6. Ja es vēlos, lai nabassaitei ļauj izpulsēt, vai tādā gadījumā ir iespējams veikt nabassaites asiņu ieguvi?

Jā, protams. Nabassaites asiņu un audu ieguve notiek, ievērojot Jūsu dzemdību plānu. Nesenā Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta (NHS) pētījumā konstatēts, ka nabassaites izpulsēšana 1–2 minūšu ilgumā būtiski neietekmē ne iegūto nabassaites asiņu daudzumu, ne cilmes šūnu skaitu. Ja izvēlēsieties atlikt nabassaites noslēgšanu ilgāk par 2 minūtēm, tas var apgrūtināt asiņu ieguves procedūru. Tomēr, pat tad, ja nebūs iespējams iegūt pietiekošu asiņu daudzumu, mēs varēsim iegūt cilmes šūnas no nabassaites audiem.

Cilmes šūnu uzglabāšana Cells4Life

1. Kāda ir atšķirība starp Cells un CellsPlus pakalpojumu?

Uzglabāšanai derīgo cilmes šūnu skaits asiņu paraugā ir ļoti būtisks. Tas var izšķirt, vai ar uzglabātajām šūnām varēs ārstēt arī pieaugušo, ne tikai mazu bērnu. CellsPlus sniedz iespēju saglabāt ārstēšanai par 100–400 % vairāk cilmes šūnu, nekā jebkura cita mūsu pārbaudītā nabassaites asiņu apstrādes metode, ieskaitot visas Lielbritānijā pašreiz lietotās metodes. CellsPlus pakalpojums ir mūsu zelta standarts un nodrošina pieejamību labākajai iespējamai ārstēšanai.

Cells pakalpojums ir nedaudz lētāks nekā CellsPlus. Tas nesaglabā tik daudz šūnu kā CellsPlus, taču tajā tiek izmantota nākamā labākā asiņu apstrādes metode. Cells pakalpojumā izmantoto metodi lieto arī Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests (NHS), un tā ir vispopulārākā metode Ziemeļamerikā.

2. Vai mazuļa cilmes šūnas var izmantot vairākām terapijas reizēm?

Vairums cilmes šūnu banku uzglabā nabassaites asiņu cilmes šūnas vienā paraugā, tādēļ arī tad, ja ārstēšanai būs nepieciešams pavisam maz šūnu, tiks atsaldēts viss paraugs. Mēs piedāvājam sadalīt Jūsu mazuļa cilmes šūnas vairākos paraugos, kas nozīmē, ka vajadzības gadījumā varēs atsaldēt nelielu šūnu daudzumu, pārējo uzglabājot izmantošanai citās ārstēšanas reizēs. Šī pieeja jau ir devusi iespēju mūsu klientiem saņemt vairākkārtēju cilmes šūnu transplantāciju iegūtu smadzeņu bojājumu ārstēšanai.

3. Kur cilmes šūnas tiks uzglabātas?

Visu klientu paraugi tiek uzglabāti mūsu telpās Apvienotajā Karalistē. Lai panāktu īpašu drošību, Jūs varat izvēlēties uzglabāt sava mazuļa cilmes šūnas divās ģeogrāfiski atšķirīgās vietās. Gadījumā, ja vienā no adresēm radīsies problēmas, otrajā paraugu uzglabāšana varēs turpināties bez problēmām.

Uzziniet vairāk, pieprasiet Vecāku ceļvedi cilmes šūnu uzglabāšanā

 

 

NEESMU GRŪTNIECE 

Pieprasiet Vecāku ceļvedi cilmes šūnu uzglabāšanā

 

NEESMU GRŪTNIECE 

DALĪTIES:

Pin It on Pinterest